środa, 14 stycznia 2015

Słowo daję!

Cześć. Pomimo, że ostatnimi czasy zacząłem znów wysyłać maile, nie otrzymałem za wiele. Doszła do mnie jak na razie jedynie przesyłka od jednej z niemieckich sieci sklepów ;)
Dostałem:
  • 2 żetony do wózka
  • długopis

Małe, a cieszy :)

Wiecie skąd się wziął dzisiejszy tytuł? Powiem tak... Był grudzień a ja miałem duużo czasu. Zapisałem się do takiej zabawy w RMF-ie, a dokładniej "Z choinki urwane". Myślałem, że skoro święta już za nami t i konkurs się zakończył. Dzisiaj się jednak zdziwiłem! Nie codziennie odbieram w szkole telefony z radia :D Zadzwonili do mnie pomiędzy lekcjami. Okazało się, że dalej przeprowadzają ten konkurs tylko pod nazwą "Słowo daję!". Na czym polega?
Prowadzący łączy mnie telefonicznie z jakąś firmą. W moim wypadku połączono mnie z firmą przeprowadzkową (jest takie słowo?) we Wrocławiu. Moim zadaniem było utrzymanie rozmowy przez 90 sekund, a na odgłos trąbki musiałem wtrącić do rozmowy zwrot "No proszę, proszę..." No i zacząłem.
Przedstawiłem się jako Jakub z rządu. Poprosiłem o pomoc w przeprowadzeniu. Padło pytanie "czego?". Reformy górnictwa. Nastała cisza po drugiej stronie więc sprecyzowałem. Tłumaczyłem, że protesty pod ziemią nie są zbyt wygodnie i że wolelibyśmy przenieść to na ląd. Tyle tych górników, plakatów...  Czy pomoże mi Pan poprzewozić to wszystko? "Proszę napisać maila, bo ja się gubię..." No ale wie Pan, tu u nas musi być wszystko udokumentowane... Rozmowy są rejestrowane a maila to tak różnie. Raz tak, raz nie, no ja tak nie mogę. No i się rozłączył :D Dodatkowo w środku tej rozmowy parę razy wtrąciłem ten zwrot. Nie udało mi się jednak utrzymać rozmowy przez 90 sekund. No ale niespodzianką za próbę dostanę! Gadżetów nigdy za wiele!

Polecam posłuchać sobie audycji w której emitują te wygłupy :D A konkretnie "Wstawaj, szkoda dnia! od 6:00 do 9:00. Mnie co prawda raczej nie usłyszycie na antenie, bo nie ukończyłem rozmowy (chociaż wszystko jest możliwe, w tym doświadczenia jeszcze nie mam :).

Także ten... Jeśli będziecie mieli chęć zabłyśnięcia na antenie radia, możecie się zgłosić!

PS Drodzy czytelnicy, przez ostatnie 2 miesiące otrzymałem kilka maili z prośbą o wysłanie kilku darmowych gadżetów. Chciałbym podkreślić, że ja nie wysyłam, ja je zbieram.
Do napisania!